4-składnikowe Pancakes

4-składnikowe Pancakes! Są bardzo delikatne, lekkie (bez dodatku mąki), o orzeźwiającym bananowym smaku; uwaga uzależniają! Jak zawsze bananowe pankejki najlepiej smakuję z dodatkiem świeżych owoców, takich jak truskawki.

Szybkie przepisy to często wybawienie! I wiem, że to może źle zabrzmieć, bo przecież uwielbiam gotować i spędzać czas w kuchni, ale bywa że nie mam na to najzwyczajniej czasu. A przygotowanie śniadania dzień wcześniej to jak dla mnie jedyna możliwość na wstanie rano o „racjonalnej” porze (czyli 5). Więc jeżeli macie podobnie, czyli brak czasu + chęć na zjedzenie czegoś pysznego, to te 4-składnikowe pankejki na pewno się sprawdzą.

4-składnikowe pancakes

Przy tym możecie zapomnieć o dodatku mąki i mleka. Placuszki wychodzą dzięki temu na prawdę delikatne. Do smażenia potrzeba jedynie odrobinę cierpliwości i dobrej patelni! Ale gwarantuję Wam, że jeżeli nie boicie się wyzwań i spróbujecie to placuszki na pewno wyjdą. Już po chwili będziecie mogli się cieszyć stosem wspaniałych pankejków z dodatkiem świeżych owoców.

4-składnikowe pancakes

Jeżeli zastanawiacie się jak całość będzie trzymała się razem skoro nie ma mąki, to oczywiście dzięki połączeniu bananów i jajek. Dodatkowo słodki smak bananów powoduje, że nie musimy dosładzać placuszków. Jeżeli jeszcze nie próbowaliście stosować bananów w wypiekach to bardzo polecam, szczególnie właśnie pankejki jak i ciasta oraz muffinki z ich dodatkiem.

Połączenie bananów i migdałów jest moim zdaniem wspaniałe! Chyba przyjdzie pora na zrobienie kolejnej porcji 😀

4-SKŁADNIKOWE PANCAKES

ilość: 3 porcje (12 placuszków)

Składniki:

jajka 4 sztuki

banany 3 sztuki

masło migdałowe (lub zmielone migdały z dodatkiem wody i masła) 70g

proszek do pieczenia 3/4 łyżki

Wykonanie:

Banany blendujemy na gładką masę i łączymy z pozostałymi składnikami. Placuszki smażymy na odrobinie masła po 2-3 minuty z obu stron. Podajemy ze świeżymi owocami.

Zapisz

Zapisz

4 Komentarze

Komentarze są wyłączone.