Batoniki Z Masłem Orzechowym Bez Pieczenia

Batoniki z masłem orzechowym bez pieczenia. Mniam! Przekąska, którą możecie przygotować bez odpalania piekarnika. Wystarczy zmieszać, zamrozić, pokroić i zjeść 😉

Do batoników można dodać również kawałki czekolady lub bakalie. Wszystko zależy tylko od naszych preferencji.

Przygotowywanie takiego drugiego śniadania to sama przyjemność. Wystarczy poświęcić mu chwilę. Dosłownie chwilę pomiędzy swoimi codziennymi obowiązkami. Idealnie nadają się do zabrania na drugie śniadanie do pracy lub do szkoły.

batoniki z masłem orzechowym

Batoniki są chrupiące, słodkie i orzechowe, ale bez dodatku cukru. Słodycz pochodzi z miodu i odrobiny ksylitolu (który można pominąć lub/i zastąpić miodem). Użyłam również niesłodzonego masła orzechowego. Ach ten orzechowy smak!

Batoniki można zamrozić i tak przechowywać nawet parę tygodni.

batoniki z masłem orzechowym

Jeżeli wypróbujecie przepis to koniecznie podzielcie się ze mną wrażeniami w komentarzu. A jeśli szukacie innych pomysłów na batoniki to kliknijcie tutaj -> klik! 😉

Batoniki Z Masłem Orzechowym Bez Pieczenia

4 porcje (1 porcja to ok. 250kcal)

Składniki:

płatki owsiane 1 szklanka

amarantus ekspandowany 15g

masło lub olej kokosowy 20g

ksylitol 15g

miód 15g

masło orzechowe 65g

Wykonanie:

Płatki owsiane mieszamy z amarantusem. W mikrofali lub w rondelku roztapiamy masło z ksylitole, miodem i masłem orzechowym. Tak przygotowaną masę wlewamy do płatków i dokładnie mieszamy.

Przenosimy masę na batoniki do plastikowego pojemnika wyłożonego papierem pergaminowym i wkładamy do zamrażarki na min. 2 godziny.

Zapisz

Zapisz