Cytrynowe Pankejki z Makiem

Cytrynowe Pankejki z Makiem to fajny sposób na urozmaicenie śniadań i nowy sposób na tradycyjne placuszki. Ciasto możemy przygotować nawet dzień wcześniej, a rano tylko usmażyć świeże, pachnące pankejki.

cytrynowe pankejki

Kiedy wracam do domu z pracy cieszę się ciszą i spokojem. Praca w aptece to ciągłe rozmowy, doradzanie, słuchanie i przede wszystkim skupienie! Nie można przestać być skupionym nawet na chwilę, bo błąd popełnić można w każdym momencie… Kiedy wracam do domu, to mam ochotę po prostu od tego wszystkiego odpocząć. I bardzo się wtedy cieszę, że nie mam w domu telewizora ani radia. Cieszę się, że mogę odpocząć w spokoju… Zwłaszcza kiedy słyszę na około, że w telewizji tylko o tym albo o tamtym, to nie wyobrażam sobie po powrocie z pracy włączania telewizora i słuchania w kółko o tych samych problemach, na które i tak nie mam wpływu….

cytrynowe pankejki

Mogę w spokoju zająć się przygotowaniem pankejków…

cytrynowe pankejki

Jeżeli wypróbujecie przepis to koniecznie podzielcie się ze mną wrażeniami w komentarzu. A jeśli szukacie innych pomysłów na pankejki to kliknijcie tutaj -> klik! 😉

Cytrynowe Pankejki z Makiem

4 porcje (1 porcja to ok. 300 kcal)

Składniki:

mąka pszenna 175g

proszek do pieczenia 10g

jajka 2 sztuki

mleko 205ml

miód 10g

skórka z cytryny

sok z cytryny 30ml

mak 15g

oliwa 5ml

jogurt grecki do podania 145g

Wykonanie:

Jajka ubijamy i mieszamy z mlekiem, jogurtem greckim, skórką cytryny i sokiem. Po dokładnym zmieszaniu dodajemy pozostałe składniki. Na maśle lub oliwie smażymy pankejki (z podanego przepisu wychodzi ok. 8 placuszków) przez 2-3 minuty na obu stronach.

Podajemy z jogurtem greckim.

 

 

Zapisz

Zapisz