Czekoladowe Pankejki

Pankejki na śniadanie to taka mała przyjemność, którą warto sobie zaserwować od czasu do czasu. A już Czekoladowe Pankejki to istna rozkosz dla podniebienia i śniadaniowy deser. Czyż to nie brzmi dobrze?

czekoladowe-pankejki

Ponieważ była niedziela, po sobotniej imprezie i powrocie nad ranem do domu, od razu kiedy wstałam wiedziałam, że to idealna pora na czekoladowe pankejki.

czekoladowe-pankejki

Z ciekawości poprzedniego dnia kupiłam owoc kaki (którego jeszcze nigdy nie jadłam), wiedziałam że wyląduje on obok moich pankejków. Dodał im orzeźwienia i przełamał wytrawny smak gorzkiej czekolady.

czekoladowe-pankejki

Domowa, gorzka czekolada to moim zdaniem doskonałe źródło energii, nie wspominając o owocach kaki, w których znajdziemy mnóstwo pożytecznych witamin.

Jeżeli wypróbujecie przepis to koniecznie podzielcie się ze mną wrażeniami w komentarzu. A jeśli szukacie innych pomysłów na czekoladęto kliknijcie tutaj -> klik!

Czekoladowe Pankejki

2 porcje (6 pankejków; 1 porcja to ok. 400kcal)

Składniki:

mąka pszenna 85g

kakao naturalne 30g

ksylitol lub cukier 10g

masło roztopione 25g

kakao 10g

miód 1 łyżeczka

proszek do pieczenia 1/2 łyżeczki

soda oczyszczona 1/3  łyżeczki

mleko 150ml

czekolada i owoce do podania

Wykonanie:

Składniki na pankejki mieszamy razem i podsmażamy na odrobinie masła po 2-3 minuty z obu stron. Pankejki podajemy z domową czekoladą gorzką i owocami.

Zapisz