Doskonała nocna owsianka z cynamonem i jabłkami

Dzielę się dzisiaj z Wami tym co lubię najbardziej! To wegańska owsianka na bogato z cynamonem, jabłkami i dużą ilością zdrowego białka i tłuszczy z nasion i orzechów. Praktycznie zapomniałam już jak to jest jeść taką sycącą owsiankę z jogurtem, bo odkąd przeszłam na weganizm nie miałam dostępu do roślinnych zamienników. Aż do teraz! W końcu Lidl wprowadzić kokosowe jogurty i mogłam przypomnieć sobie ten smak, który zawsze uwielbiałam. Na pewno na jednym się nie skończy 😀

Doskonała nocna owsianka z cynamonem i jabłkami

Nawet zimą lubię śniadania na zimno i nic nie jest w stanie mi tak rano poprawić humoru jak wizja gotowej owsianki czekającej na mnie w lodówce. Ta jest na prawdę bogata zarówno jeśli chodzi o smak, bo aromatyczny cynamon doskonale łączy się ze słodyczą jabłka, jak i różnych tekstur płatków zbożowych, nasion chia, orzechów. Jest bardzo sycąca, ale jednocześnie nie jakoś przesadnie ciężka. Można więc powiedzieć, że to śniadanie idealne!

Doskonała nocna owsianka z cynamonem i jabłkami

1 porcja (ok. 500 kcal)

czas przygotowania: 5 minut

koszt: ok. 5,90 zł

Składniki:

45g płatków owsianych

10g nasion chia

20g daktyli

10g migdałów

75g startego jabłka

90ml mleka sojowego (lub innego roślinnego)

1 opakowanie jogurtu roślinnego naturalnego (160g)

1/3 łyżeczki cynamonu

ulubione owoce (opcjonalnie do podania)

 

Wykonanie:

Wszystkie składniki na owsiankę mieszamy w słoiczku (lub innych pojemniczku) i odstawiamy na noc do lodówki. Rano podajemy z ulubionymi owocami.

Excellent overnight oatmeal with cinnamon and apples

I’m sharing with you today what I like best! It’s vegan oatmeal with cinnamon, apples and plenty of healthy protein and fats from seeds and nuts. I practically forgot what it’s like to eat such a filling porridge with yoghurt, because since I went on veganism I didn’t have access to vegetable substitutes. Until now! Finally, Lidl introduce coconut yoghurt and finally I can return to the taste that I always loved.

1 serving (500 kcal)

time of preparation: 5 minutes

Ingredients:

45g oats

10g chia seeds

20g dates

10g almonds

75g grated apples

90ml soy milk (or other vegetable)

1 pack of natural vegetable yoghurt (160g)

1/3 teaspoon of cinnamon

favorite fruits (optional for serving)

Instructions:

Mix all ingredients for the oatmeal in a jar (or other container) and leave it in the fridge overnight. In the morning serve with favorite fruits.