Liebster Award

Zostałam nominowana przez Milenę z bloga monotematyczna.pl. Do czego? Do tego żeby odpowiedzieć na parę pytań o sobie i tym samym dać Wam możliwość większego poznania mnie. Oczywiście cała akcja ma też na celu promowanie wartych uwagi blogów (co z resztą staram się robić praktycznie co tydzień w moich przeglądach tygodnia).

Nie będę więc owijać w bawełnę tylko przejdę od razu do konkretów, czyli

Moje odpowiedzi:

1.Czym dla Ciebie jest motywacja i czy jest Ci w ogóle do czegoś potrzebna?

Myślę, że motywacja jest potrzebna każdemu aby móc spełniać się w życiu i cieszyć się nim. Jeżeli chodzi o mnie to nie mam określonych sposobów na motywację, ani jej nie szukam. Motywująca jest dla mnie sama wizja powodzenie, wizja spełnienia określonego celu. Zawsze staram się przekładać w głowie myśl o braku motywacji na lenistwo, a świadomość własnego lenistwa daje mi kopniaka do działania 😀

2.Co daje Ci blogowanie?

Blogowanie stało się moim hobby, pewnego rodzaju narzędziem do realizacji jednej z moich pasji, czyli gotowania. Dzięki blogowaniu mam możliwość podzielenia się z innymi tym co robię. Odkryłam w sobie wiele pozytywnych cech dzięki blogowaniu. Podchodzę bardziej skrupulatnie do gotowania i dobierania produktów, z których tworzę potrawy. W mojej kuchni ani przez chwilę nie wieje nudą i jest to również duża zasługa właśnie prowadzenia bloga, który (w pozytywnym sensie) wymusza na mnie dbanie o szczegóły.

3.Ulubiona książka ostatnich miesięcy?

Ostatnio przeczytałam książkę „Klęska rozumu”, która uświadomiła mnie jak bardzo nasz świat zbudowany jest na kruchych fundamentach. Wiele faktów z tej książki oczywiście było przedstawianych na lekcjach historii, ale w zupełnie odmienny, czysto podmiotowy sposób. Warto przeczytać, nawet jeżeli ktoś nie przepada za historią.

4.Kreatywny sposób na spędzenie wolnego czasu to?

U mnie to oczywiście gotowanie, a jak nie gotowanie to tworzenie przepisów oraz wpisów na bloga (treść i obróbka zdjęć). Do tego jestem osobą, dla której dzień bez treningu to dzień stracony, więc aktywność fizyczna to zazwyczaj 1-2 godziny dziennie (w tym moja ukochana joga). Oczywiście w wolnych chwilach staram się nadrabiać książkowe zaległości.

5.Najlepsze odkrycie ostatnich miesięcy – blog, kanał na Yuotube, inne?

To bardzo ciężkie pytanie, bo odkrywam ciekawe wpisy, blogi praktycznie codziennie… Obecnie na prawdę mam pustkę w głowie. Może też dlatego, że moje cotygodniowe przeglądy pozwalają mi podzielić się wszystkim ciekawym co znalazłam w sieci w danym okresie czasu i później ciężko mi z tego wyłonić coś co było dla mnie Największym odkryciem.

6.Film, który coś w Tobie zmienił, albo przynajmniej skłonił do refleksji?

Oj dawno już takiego filmu nie widziałam, który wpłynął by na mnie w jakimś większym stopniu (pomijam fakt, że oglądam ostatnio bardzo mało filmów, ze względu na brak czasu).

7.Masz do wyboru miasto czy wieś? Gdzie postanawiasz się osiedlić na stałe i dlaczego?

Obecnie mieszkam w Pruszczu Gdańskim, który stanowi praktycznie przedmieście Gdańska i uważam, że to jak dla mnie idealne miejsce. Nie wyobrażam sobie mieszkania w samym mieście, bo za mało jest tam dla mnie przestrzeni. Z kolei jestem zbyt wygodna na wieś i nie wyobrażam sobie, że np. wypad do sklepu to wielka wyprawa.

8.Jeden, sprawdzony patent na bycie lepiej zorganizowanym człowiekiem to według Ciebie?

Uważam, że jeżeli można załatwić lub zaplanować coś od razu to najlepiej właśnie tak zrobić. Przekładanie, odkładanie powoduje, że w momencie, kiedy nie ma na to czasu dochodzą nam dodatkowego obowiązki, nad którymi ciężko zapanować i w tedy wkrada się chaos.

9.Ulubiony suchar, kawał, żart?

Mam taką zdolność, która nie pozwala mi na zapamiętanie jakiegokolwiek dowcipu na dłużej niż 1 minuta… ale pamiętam, że śmieszyło mnie coś o jeżu…:D

10.Najgorszy tekst na podryw to?

Bardzo nie lubię kiedy ktoś podrywając zachowuje się zbytnio na luzie i zwraca się do mnie za bardzo bezpośrednio. Prócz tego po prostu nie lubię natarczywości. Konkretny tekst nie przychodzi mi do głowy.

11.Najlepsze wspomnienie z wakacji?

Każde wakacje to dla mnie nowe odkrycia, wspomnienia i wspaniałe przygody i z dosłownie każdych mogłabym przytoczyć wspaniałe wspomnienie. Nie chciałabym z nich wybierać najlepszego, bo uważam że każde jest po prostu piękne na swój sposób 😉

Takie są moje odpowiedzi 😉 A teraz pora na parę nominacji i moje pytania.

Nominuję:

vanillaplan

fitnaobcasach

aleksandrakaliszan

candy pandas

Moje pytania:

  1. Skąd pomysł na prowadzenie bloga?
  2. Jakie masz podejście do jedzenia i gotowania?
  3. Co jest Twoją największą pasją?
  4. Czym jest dla Ciebie samorealizacja?
  5. Jakiej potrawy nie spróbowałbyś za nic w świecie?
  6. Kim chciałeś zostać w dzieciństwie?
  7. Bez czego nie możesz żyć?
  8. Jaki masz sposób na totalny relaks?

Oczywiście w zabawie może wziąć udział każdy (nie tylko osoby, które nominowałam ;)). A w ramach odpowiedzi możecie zrobić oddzielny wpis i nominować kolejne osoby (tak jak ja) lub zostawić je w komentarzu pod tym wpisem 🙂 Udanej zabawy! 😉

 >
Facebook