Malinowo-pomarańczowo-bananowe smoothie

Malinowo-pomarańczowo-bananowe smoothie – może być lepszy początek dnia? Jest kremowe, intensywnie malinowe (ach tęskniłam za tym smakiem) i bardzo pożywne. Połączenie, którego musicie spróbować!

Od pewnego czasu preferuję późne śniadania. I wcale nie jest tak, że taka zmiana przyszła mi łatwo. O nie! Na początku bardzo ciężko było mi się przestawić z jedzenia 20 minut po przebudzeniu, czasem nawet jeszcze przed 7, na godzinę 9, a teraz już prawie 10. Muszę się przyznać, że dzięki temu czuję się zdecydowanie lepiej 🙂

Malinowo-pomarańczowo-bananowe smoothie

Zima to dla mnie nadrabianie cytrusowych zaległości. Muszę przyznać, że w tym okresie zjadam sporą ilość witaminy C. Gdzieś ostatnio przeczytałam, że zima w 70% składa się z mandarynek i pomarańczy i to prawda 😀

Wiem, że nie każdy przepada na śniadaniami na słodko, ale dla mnie to najlepszy sposób na solidny zastrzyk energii o poranku i umówmy się, ale takie naturalne słodkości to samo zdrowie 😉 W moim smoothie znajdziecie też dodatek orzechów nerkowca i płatków owsianych, żeby było pożywniej!

Malinowo-pomarańczowo-bananowe smoothie

1 porcja (ok. 500kcal)

czas przygotowania: ok. 5 minut

koszt: ok. 5,70zł

Składniki:

10g orzechów nerkowca

50g płatków owsianych

ok. 200g truskawek i malin mrożonych lub świeżych

1 banan

125ml mleka sojowego

125ml soku pomarańczowego

Wykonanie:

Wszystkie składniki blendujemy i gotowe.

Raspberry-orange-banana smoothie

Raspberry-orange-banana smoothie – can be a better start of the day? It is creamy, intensely raspberry and very nutritious. You have to taste it!

1 serving (500kcal)

time of preparation: 5 minutes

Ingredients:

10g cashew nuts

50g oatmeal

approx. 200g strawberries and raspberries (frozen or fresh)

1 banana

125ml soya milk

125ml orange juice

Instructions:

Mix all ingredients blend and it’s ready.