Maślane Pancakes z Resztek po Muffinkach z Czekoladą

Zdarza się Wam, że zostanie jakiś niezjedzony deser? Muffinki albo ciasto? Mi szczerze mówiąc bardzo rzadko, ale wystarczy jedna niezjedzona muffinka, a pyszny dodatek do placuszków gotowy. Tak powstają Maślane Pancakes z Resztek po Muffinkach z Czekoladą!

Uwielbiam robić pancakes!, zmieniać rodzaj masy, dodawać nowe składniki. Możliwości są niezliczone. Jak chociażby resztki po niezjedzonych muffinkach. Kiedyś natknęłam się na taki przepis w internecie i doszłam do wniosku, że to połączenie musi być boskie! W końcu kocham i jedno i drugie! Razem to połączenie doskonałe.

maślane pancakes

Znakomite, puszyste placuszki z kawałkami muffinek i czekolady. Jak może nie być smacznie? Te kawałeczki czekolady spowodowały, że nie można się od nich oderwać.

Nie musicie się martwić, że kawałki ciasta będą za duże. Na pewno się sprawdzą. Nie należy takiej masy zbyt długo mieszać, tak aby zachować kawałki jak najbardziej w całości.

maślane pancakes z resztek po muffinkach z czekoladą

Na pewno przepis sprawdzi się doskonale w przypadku wszystkich rodzajów muffinek, brownie, drożdżówek. Bardzo się cieszę, że wypróbowałam ten przepis, bo to świetny patent na resztki.

MAŚLANE PANCAKES Z RESZTEK PO MUFFINKACH Z CZEKOLADĄ

ilość: 4 porcje (12 placuszków)

Składniki:

mąka 145g

maślanka 265g

jajko 1 sztuka

soda oczyszczona 1/4 łyżeczki

masło 25g

muffinka z czekoladą 1 lub 2 (polecam muffinki z mojego przepisu Babeczki z Kawałkami Czekolady)

Wykonanie:

Wszystkie składniki łączymy ze sobą, na koniec dodajemy kawałki muffinki. Smażymy na rozgrzanym maśle po 3-4 minuty z każdej strony.