Maślane Pancakes z Truskawkowym Sosem

Nic tak nie pomaga mi wstać, jak myśl o wspaniałym śniadaniu 😀 Szczególnie gdy są to puszyste, delikatne i fit, Maślane Pancakes z Truskawkowym Sosem! Bardzo proste w przygotowaniu i z podstawowych, łatwo dostępnych produktów.

maślane pancakes z sosem truskawkowym

Idealne Pancakes na weekendowe śniadanie z rodziną, kiedy mamy rano chwilę czasu na przygotowanie późniejszego śniadania. Równie dobrze można je zrobić wieczorem i wyciągnąć rano z lodówki (jak dla mnie równie smaczne :).

Są idealne na obecną, wakacyjną pogodę. Bardzo lekkie i delikatne, a z truskawkowym sosem stają się jeszcze pyszniejsze i orzeźwiające!

maślane pancakes

Do wykonania sosu również nie potrzeba wiele czasu, bo może się on gotować w czasie przygotowywania i smażenia placuszków. Do jego zrobienia wystarczy więc jedynie minuta na wrzucenie składników do rondelka, a później zostaje nam już tylko mieszanie od czasu do czasu i napawanie się jego wspaniałym zapachem 🙂

maślane pancakes z sosem truskawkowym

Jeżeli jeszcze nigdy nie robiliście pankejków na maślance to musicie spróbować! Na prawdę polecam. Będziecie zaskoczenie łatwością ich przyrządzenia, wspaniałym smakiem i lekkością.

MAŚLANE PANCAKES Z TRUSKAWKOWYM SOSEM

ilość: 4 porcje (12 placuszków)

Składniki:

truskawki mrożone lub świeże 285g

ksylitol lub cukier 3 łyżki

woda 1 łyżka

mąka pszenna 165g

proszek do pieczenia 1 łyżka

ksylitol lub cukier 1 łyżka

maślanka 305g

jajko 1 sztuka

masło roztopione 25g

masło do smażenia

Wykonanie:

Truskawki, ksylitol i wodę dodajemy do rondelka i nastawiamy. Sos gotujemy mieszając od czasu do czasu. Przygotowujemy masę na pankejki przez zmieszanie wszystkich składników razem (w dowolnej kolejności).

Smażymy na patelni posmarowanej masłem. Podajemy z sosem i cukrem pudrem.

Zapisz