Migdałowe Kulki Mocy

Szybkie i proste w przygotowaniu Migdałowe Kulki Mocy to zdrowy, pyszny przysmak pełen kokosowego smaku, migdałów i czekolady! Do kawki popołudniowej jak znalazł!

migdałowe kulki

Dla wielu osób problem stanowi znalezienie zdrowszej alternatywy dla słodyczy. Propozycji jest oczywiście wiele, ale chodzi o to, aby ich przygotowanie nie zajęło dłużej niż jest potrzebne, aby pójść do sklepu kupić batona. Najlepiej przygotowywać sobie takie przekąski na zapas i zawsze mieć w zanadrzu aby sięgać właśnie po nie, zamiast po niezdrowe kupne przekąski.

migdałowe kulki

Wiecie już jak fajne są kulki mocy prawda? Szybka przekąska, do zrobienia nawet w zabiegany dzień.

Wiecie, że to kwintesencja zdrowej przekąski prawda? Zastępują doskonale wszystkie kupne słodycze.

Wiecie, że mogą smakować idealnie? Tak, mogą. Tak właśnie powiedział o nich mój Mąż.

Wiecie jakie jeszcze są? Fantastyczne! 😀 I nawet jeżeli nie przepadacie za daktylami (a wiem, że jest wiele takich osób) to w tych kulkach dają one tylko delikatną słodycz.

migdałowe kulki

Jeżeli wypróbujecie przepis to koniecznie podzielcie się ze mną wrażeniami w komentarzu. A jeśli szukacie innych pomysłów na zdrowe desery to kliknijcie tutaj -> klik! 😉

Migdałowe Kulki Mocy

4 porcje (8 kulek, 1 kulka to ok. 80kcal)

Składniki:

daktyle 70g

migdały 20g

wiórki kokosowe 35g

kakao 20g

masło lub olej kokosowy 20g

miód 10g

Wykonanie:

Daktyle zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na 10 minut. Następnie miksujemy z migdałami, wiórkami, kakao, masłem lub olejem oraz miodem. Z gotowej masy formujemy jednakowe kulki.

Kulki wstawiamy na minimum godzinę do zamrażarki. Przechowujemy w lodówce.

Zapisz

Zapisz