Nocna Owsianka z Chia i Świeżymi Truskawkami

Myślę, że to pokochacie. To śniadanie jest perfekcyjne w swojej prostocie. Jest świeżo, słodko i cynamonowo. Wiem, że już wiele razy mówiłam o tym jak ważne jest dla mnie śniadanie. Jak wielką wagę przykładam do jedzenia śniadania. A po takich przepisach jak Scones z Malinami czy Malinowo-Cynamonowe Pancakes na pewno wiecie jak bardzo lubię słodkie śniadania z dodatkiem owoców. Na pewno większość z Was słyszała albo nawet przygotowuje sobie takie nocne owsianki, które rano wystarczy wyjąć z lodówki i cieszyć się ich smakiem.

nocna owsianka

Owsiankę można przygotować na tyle sposobów ile dusza zapragnie. Nawet jeżeli zaczynam dzień bardzo wcześnie i nie mam czasu  na przygotowywanie śniadania, to i tak się od niego nie wymigam, a tym bardziej oczekuję od niego jeszcze więcej. Nocna Owsianka z Chia i Świeżymi Truskawkami. Przygotowanie zajmuje 5 minut dzień wcześniej, a wyjęcie jej następnego dnia jakieś… sekundę? No może z wyjęciem łyżeczki dwie. Do tego z łatwością można zmieniać jej smak. Dodać masełko migdałowe, orzechy. Nie masz świeżych truskawek? Dodaj więcej banana albo jakiekolwiek inne owoce.

nocna owsianka

NOCNA OWSIANKA Z CHIA I ŚWIEŻYMI TRUSKAWKAMI

ilość: 3 porcje

Składniki:

płatki owsiane 125g

mleko 250ml

mleczko kokosowe 190g

ksylitol 2 łyżki

cynamon

chia 3 łyżki

świeże truskawki i banan do podania

Wykonanie:

Płatki zalewamy mlekiem i odstawiamy na 15 minut. Po tym czasie dodajemy resztę składników, mieszamy i przenosimy do szklaneczek. Zabezpieczamy folią aluminiową i odkładamy na noc do lodówki.

Rano podajemy ze świeżymi owocami.