Nocna owsianka z chia, owocami, migdałami i kokosową nutą

Co na śniadanie? Nie masz czasu na śniadanie?! Przygotuj je wieczór wcześniej. Nocna owsianka z chia, owocami, migdałami i kokosową nutą jest idealna na śniadanie w pośpiechu.

Każdy, ale to każdy wie że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! Będę to powtarzać do znudzenia 😀 Jednego dnia mamy czas tylko na wypicie kawy i przegryzienie czegoś na szybko, a innego możemy pozwolić sobie na leniwe śniadanie w łóżku. Nieważne jaki to dzień, ważne że śniadanie być musi.

nocna owsianka

Co robicie najczęściej na śniadanie? U mnie często jest właśnie nocna owsianka! Próbowaliście już? Jak tylko spróbujecie to będziecie zawsze jeść śniadanie, bo na samą myśl o niej wyskakuje się z łóżka 😀

nocna owsianka

Oczywiście założeniem nocnej owsianki jest jej przygotowanie dzień wcześniej. Wszystkie składniki wsypujemy do pojemniczka, zakręcamy, a następnego dnia mieszamy i zajadamy z samego rana. Perfekcyjne kiedy nie macie czasu na poranne buszowanie w kuchni. Jeżeli nie dacie racy zjeść wszystkiego, zawsze możecie zostawić sobie na później i mieć… zdrowy deser 🙂

nocna owsianka3

Czego możecie jeszcze nie wiedzieć? Jest pyszna! Połączenie owoców, migdałów i kokosa robi swoje 🙂 Bo pierwszy posiłek w ciągu dnia powinien być smaczny. Ponieważ nie ma jeszcze wielu sezonowych owoców, w tym przepisie doskonale sprawdzają się mrożone. Oczywiście możecie stworzyć własną owsiankę, użyć różnych owoców, orzechów, nasion, jogurtu.

nocna owsianka

Znam wiele wypróbowanych owsianek, ale dzisiaj pora na chia, owoce, migdały i kokos.

NOCNA OWSIANKA Z CHIA, OWOCAMI, MIGDAŁAMI I KOKOSOWĄ NUTĄ

ilość: 3 porcje

Składniki:

mrożone owoce 190g

płatki owsiane 50g

migdały 20g

chia 20g

jogurt grecki 85g

wiórki kokosowe 30g

mleczko kokosowe 140g

owoce, wiórki kokosowe, migdały do podania

Wykonanie:

Mrożone owoce miksujemy z migdałami. Wkładamy do pojemniczka. Płatki owsiane mieszamy z nasionami chia i dosypujemy do pojemniczka.

Jogurt łączymy z wiórkami i mleczkiem. Dodajemy do pojemniczka i odstawiamy na noc do lodówki. Następnego dnia przenosimy do miseczki, mieszamy i gotowe.