Owocowe Smoothie Bowl

Kiedy jestem w sklepie i widzę te piękne truskawki na prawdę nie mogę się opanować, żeby ich nie zabrać ze sobą. Wiem, że jeszcze nie sezon, że nie polskie, ale po prostu nie mogę. Świeże truskawki, trochę słońca za oknem i dla mnie już jest lato! A skoro lato, to naturalnie owocowe smoothie bowl na śniadanko.

Z takim śniadaniem dzień od razu zaczyna się dobrze.

owocowe smoothie

Owocowe Smoothie Bowl jest pełne pysznych składników. Mieszanka owoców mrożonych (porzeczek, jeżyn, malin oraz truskawek) dostarcza witamin i antyoksydantów; płatki owsiane ze zdrowym błonnikiem i porcją energii; chia z tłuszczami omega-3 i białkiem. Nie ma nic lepszego niż pyszne i pożywne śniadanie.

owocowe smoothie

Tak na prawdę to smoothie doskonale nadaje się również na deser, do tego taki który można przygotować w mniej niż 10 minut.

Smoothie Bowl jak dla mnie jest niepełne bez dodatków, z którymi można je podać, a te można wybrać zależnie od tego co lubimy i co akurat mamy w szafce. Ja użyłam oczywiście świeżych truskawek, migdałów i wiórków kokosowych. Jak tylko pojawią się świeże jagody również na nim wylądują. Możecie również podać je z granolą, orzechami lub żurawiną.

owocowe smoothie

OWOCOWE SMOOTHIE BOWL

ilość: 4 porcje

Składniki:

mrożone truskawki 240g

mrożona mieszanka owoców 240g

płatki owsiane 150g

chia 4 łyżki

mleko 300-500ml zależnie od konsystencji jaką chcemy uzyskać

miód 6 łyżek

truskawki, migdały, wiórki kokosowe do podania

Wykonanie:

Owoce miskujemy z dodatkiem mleka. Łączymy z pozostałymi składnikami i podajemy z dodatkami.