Owsiane babeczki bez mąki (w 3 minuty)

Owsiane babeczki bez mąki do zrobienia w 3 minuty zaspokoją węglowodanowe pragnienie, a do tego będą zdrową alternatywą dla pszennych przekąsek. Bez mąki, oleju, jajek, drożdży i cukru, a do tego do przygotowania w 3 minuty w mikrofali.

owsiane-babeczki

Pamiętam, że kiedy pierwszy raz przeczytałam o cieście przygotowywanym w mikrofali to nie wierzyłam własnym oczom. Bo niby jak? Że co? Później zaryzykowałam, udało się i już nie boję się eksperymentów z mikrofalą. Bo czemu od czasu do czasu nie zaserwować sobie czegoś ciepłego na szybko, dosłownie w 3 minuty?

owsiane-babeczki

Dzisiaj przyszła pora na owsiane babeczki bez dodatku mąki. Płatki owsiane uwielbiam i staram się je używać jak tylko mogę najczęściej. Nie mogło więc być inaczej i wylądowały one również w babeczkach. Składnikiem „zlepiającym” zostały zdrowe nasiona chia z wodą, czyli wegański „jajka”.

Babeczki smakują doskonale z dodatkiem dżemy lub jogurtu. Ale równie dobrze można użyć innych ulubionych dodatków.

owsiane-babeczki

Jeżeli wypróbujecie przepis to koniecznie podzielcie się ze mną wrażeniami w komentarzu. A jeśli szukacie innych pomysłów na płatki owsiane to kliknijcie tutaj -> klik! 😉

Owsiane babeczki bez mąki (w 3 minuty)

4 porcje (4 babeczki, 1 porcja to ok. 300 kcal)

Składniki:

płatki owsiane 250g

nasiona chia 40g

proszek do pieczenia 1 łyżka

jabłka 2 sztuki

mleko roślinne lub zwykłe 160ml

dżem do podania

Wykonanie:

Płatki owsiane miksujemy w rozdrabniaczu po czym mieszamy z pozostałymi składnikami. Przenosimy masę do talaterek lub miseczek i wkładamy pojedynczo do mikrofalówki na 3 minuty (maksymalna moc).

Po wyjęciu możemy podać z ulubionym dżemem.

Zapisz