Prosty Quiche z Serem i Szynką

Prosty Quiche z serem i szynką jest syty i bardzo serowy, idealny na śniadanie, lunch lub obiad. Doskonały jeżeli mamy w lodówce nadmiar szynki lub sera.

prosty quiche

Bardzo lubię quiche, są uniwersalne, proste do przygotowania i idealne kiedy w lodówce mamy resztki do zużycia 😀 W moim przypadku była to zbyt duża ilość szynki. Ciasto przygotowuje się chwilę (musi tylko odczekać w lodówce 30 minut przez wyłożeniem do formy), a aby zrobić nadzienie wystarczy zmieszać jajka, mleko zagęszczone, ser cheddar, ser gouda i szynkę. Zamiast szynki można również użyć kiełbasy.

Nadzienie wylewamy na ciasto, pieczemy 45 minut i obiad gotowy.

prosty quiche

Najlepiej smakuje ciepłe, wyjęte prosto z piekarnika.

PROSTY QUICHE Z SEREM I SZYNKĄ

ilość: 2 porcje

Składniki:

ciasto:

mąka pszenna 40g

olej 15ml

masło 10g

woda 10ml

nadzienie:

masło 1 łyżeczka

jajko 1 sztuka

mleko zagęszczone 60ml

sól i pieprz czarny po 1/4 łyżeczki

szynka 30g

ser gouda 20g

ser cheddar 20g

dowolna sałatka do podania

Wykonanie:

Zaczynamy od ciasta. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i wyrabiamy ciasto podsypując mąką. Następnie zawijamy w folię odstawiamy do lodówki na 30 minut.

Po tym czasie nastawiamy piekarnik na 190 stopni. Mieszamy wszystkie składniki na nadzienie (szynka i sery pokrojone w drobna kostkę).

Ciasto dzielimy na 2 części i formujemy rękoma placki które wkładamy do foremek i rozprowadzamy tak aby przykryć dokładnie dno i brzegi.

Nakłuwamy widelcem dziurki w cieście. Następnie zalewamy ciasto nadzieniem i pieczemy 45 minut. Podajemy ciepłe w towarzystwie ulubionej sałatki.