Pudding Chia z Jagodami

Czasem nie ma czasu, po prostu. W tedy z pomocą przychodzą proste i szybkie puddingi chociażby na bazie nasion chia. Taki Pudding Chia z Jagodami doskonale się nadaje na szybkie śniadanko!

W takie temperatury śniadania czy przekąski wyjmowane z lodówki, gotowe do jedzenia są szczególnie mile widziane. Jakkolwiek pudding chia nie tylko nas ochłodzi, ale również nasyci.

pudding chia z jagodami

Oczywiście na moim blogu pojawiały się już różne wersje puddingu chia, a dzisiaj prezentuję go w wersji chyba najprostszej, ale z dodatkiem jagód. Ach, jagody i chia to na prawdę dobre połączenie. Nie wyobrażam sobie lata bez jagód i jak tylko są dostępne to upycham je gdzie się da, dlatego musiały też wylądować w takiej wersji puddingu chia. Do tego nie ma to jak sięgać po nie na śniadanie.

Ten pudding możecie zrobić z zastosowaniem mleka roślinnego, np. migdałowego <3 lub zwykłego mleka. Pamiętajcie, że nasiona chia pochłoną praktycznie całkowicie wodę, ale smak zostanie 😉

pudding chia z jagodami

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może mieć dostęp do nasion chia, w sklepach raczej trudno ją dostać, a nawet jeśli to w wysokich cenach. Ja zamawiam nasiona przez internet, gdzie można znaleźć rozsądne ceny. Dodatkowo zamawiam w tedy również inne składniki takie jak ksylitol czy olej kokosowy, których nie mogę znaleźć w lokalnych sklepach. Cena nasion chia może być dyskusyjna, ale ja zauważyłam, że tak na prawdę duże opakowanie starcza mi na prawdę na długo (chia jest bardzo lekka).

Tylko spójrzcie na listę składników. Jak widzicie wiele nie potrzeba, żeby móc zjeść sytą przekąskę. Najlepiej zrobić pudding wieczór wcześniej, a następnego dnia będzie gotowy do wyciągnięcia z lodówki i zajadania.

pudding chia z jagodami

Na pewno już nie raz słyszeliście o zdrowotnych właściwościach chia. Prócz nich, chia pozwala zachować na dłużej uczucie sytości. Lubię taki pudding szczególnie latem, kiedy lekkie, słodkie przekąski sprawdzają się najlepiej. Wystarczy dodatek płatków owsianych, owoców i jest pysznie!

Jeżeli szukacie innych przepisów z nasionami chia to kliknijcie tutaj -> klik! 😉

Pudding Chia z Jagodami

ilość:

4 porcje

Składniki:

nasiona chia 150g

mleko roślinne lub zwykłe 600ml

miód 2 łyżki (lub więcej do smaku)

płatki owsiane i jagody do podania

Wykonanie:

Nasiona chia zalewamy mlekiem. Przenosimy do szklanek lub pojemniczków i dodajemy płatki owsiane i owoce. Odstawiamy całość na noc do lodówki.

 

Zapisz

Zapisz