Słoneczny MugCake z Kurkumą i Owocami

Lubię wstawać zmyślą o tym, że zaczyna się dzień, który mogę spędzić dobrze. Najlepiej, kiedy czeka mnie również orzeźwiające śniadanie, takie jak dzisiejszy Słoneczny MugCake.

słoneczny mugcake

Ponieważ w jesienne dni ciężko złapać odpowiednią ilość słońca, staram się tworzyć dania, które są kolorowe i słoneczne. Po to aby poczuć trochę słońca. Stąd pomysł na lekkie ciacho z mikrofali z dodatkiem kurkumy. Podane z wielką garścią orzeźwiających owoców. Słoneczny MugCake (2-składnikowy) z Kurkumą i Owocami.

Jest bardzo szybko (bo ciasto w mikrofali powstaje w 2 minuty), smacznie i zdrowo, bo ciasto składa się głównie z jajek, odrobiny mąki oraz miodu. Z owocami i jogurtem greckim stanowi świetny, pełnowartościowy posiłek. Do tego jest niesamowicie smacznie! Można się z nim na chwilę przenieść w ciepły, letni dzień.

słoneczny mugcake

Wiele osób mówi, że coś im nie wychodzi w kuchni, że idą krok po kroku z przepisem i na koniec wychodzi złe ciasto itp. Ja kiedyś też tak miałam… dopóki nie odkryłam, że przepis jest tylko bazą. To jak ostatecznie ma wyglądać ciasto przed pieczeniem trzeba „wyczuć”. Czy dodać jeszcze odrobinę mąki czy wody, a może jajko. Niestety, ale to metoda prób i błędów. Ja sama poświęciłam wiele, na prawdę wiele godzin, żeby rozgryźć jaką konsystencję powinno mieć ciasto na biszkopt, a jakie kruche ciasto. Kiedy dodać więcej jogurtu do sosu, a kiedy go mocniej zredukować. To wszystko przychodzi z czasem. Uwierzcie mi, że nie ma osoby, która weszłaby do kuchni i od razu została mistrzem gotowania.

W przypadku słonecznego mug cake’a nie wiedziałam jaka konsystencja sprawdzi się i spowoduje, że ciasto się uda. Zaryzykowałam i nie kombinując wrzuciłam je do mikrofali. I wyszło 😀

słoneczny mugcake

Jest trochę ciągnące się, ale doskonale nadrabia smakiem. Nie mówiąc już, że taką strukturę po prostu przyjemnie się je 😉

A najlepsze, to że jest to znakomita propozycja na śniadanie. Jest pożywnie, pobudzająco i Pysznie!

Jeżeli wypróbujecie przepis to koniecznie podzielcie się ze mną wrażeniami w komentarzu 😉 A jeśli szukacie innych pomysłów na śniadanie to kliknijcie tutaj -> klik!

Słoneczny MugCake z Kurkumą i Owocami

4 porcje (1 porcja to ok. 330 kcal)

Składniki:

mąka pszenna 60g

jajka 4 sztuki

białka 4 sztuki

proszek do pieczenia 1/3 łyżeczki

miód 40g

kurkuma 1/3 łyżeczki

owoce ok. 1kg

jogurt grecki 250g

Wykonanie:

Mąkę pszenną miksujemy z jajkami, białkami, proszkiem, miodem i kurkumą. Masę rozlewamy do 4 miseczką i każdą z nich oddzielnie wstawiamy do mikrofalówki na 2 minuty (maksymalna moc).

Przed wyjęciem sprawdzamy patyczkiem czy jest gotowe. Podajemy z owocami i jogurtem greckim.

Zapisz

Zapisz