Śniadanie do łóżka

Trochę bezczelnie byłoby to nazwać przepisem. Świeża bułeczka z pieczarkami podsmażanymi na maśle z bazylią i tymiankiem, a do tego jajko sadzone. Żadne wyszukane składniki, żaden nieprzeciętny sposób wykonania. Nic szczególnego prawda? A jednak! Śniadanie niemalże idealne 🙂 Do tego moje pierwsze zdjęcia w innym miejscu niż zazwyczaj. Trochę ekstremalne, bo robione pod skosem, więc musiałam się nagimnastykować 😀 Może w takim razie potraktujmy ten przepis jako inspirację. Inspirację do tego aby się trochę zrelaksować, przyrządzić coś prostego, bo prostota też jest piękna i zjeść śniadanie w łóżku od czasu do czasu!

śniadanie do łóżka

Żyjemy w tak zakręconym świecie, że czasem trzeba zwolnić i się po prostu odprężyć.

Jak dla mnie całe otoczenie jest inspirująca, a jedzenie zwłaszcza. Najwspanialsze jest to jak różne mamy gusta i jak jedzenie różnie wpływa na każdego z nas. Ja staram się zapamiętywać smaki, są dla mnie wspomnieniem chwil. A powrót do nich jest możliwy za każdym razem kiedy jem potrawę, której nadałam jakąś historię.

śniadanie do łóżka

Nigdy praktycznie nie trzymam się przepisów od początku do końca. Nie zawsze mam ochotę na jakiś składnik, lubię dodać coś od siebie, co wiem że w połączeniu będzie smakowało genialnie. Czasem rezygnuję z jakiegoś produktu ze względu na cenę, no niestety nie zawsze stać mnie wyszukane składniki, w tedy szukam tańszych zamienników. Nie wiem czy to dobrze, że często improwizuję podczas gotowania. Jedno wiem na pewno. Nauczyło mnie to wiele. Gdyby nie moje eksperymenty w kuchni, nie umiałabym połowy tego co potrafię dzisiaj w niej zrobić.

śniadanie do łóżka

Gotowanie jest moją pasją! Uwielbiam gotować i dzielić się tym z moimi najbliższymi, ale również z Wami. Każdy wpis to dla mnie sposób na dotarcie do Was z moimi pomysłami, inspiracjami. Wasze komentarze na prawdę wiele dla mnie znaczą i cieszę się, że jesteście. Również Wy jesteście dla mnie źródłem inspiracji! To chyba rodzaj jakiegoś perpetuum mobile, które samo się nakręca.

A teraz pora na śniadanie do łóżka!

śniadanie do łóżka

ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA

ilość: 3 porcje

Składniki:

świeże bułeczki 3 sztuki

pieczarki 3 sztuki

masło do smażenia

tymianek 1/3 łyżeczki

bazylia świeża 8 listków

jajka 6 sztuk

olej do smażenia

Wykonanie:

Każdą pieczarkę kroimy na 4 części. Wrzucamy na rozgrzane masło. Doprawiamy tymiankiem i bazylią. Gdy się przyrumienią zdejmujemy z patelni i kładziemy na bułki.

Jajka sadzone podsmażamy na oleju. Podajemy je na bułkach z pieczarkami.