Super Food, czyli Buraczane Smoothie Bowl

Buraczane Smoothie Bowl poleca się na zdrowy, orzeźwiający lunch.

super food

Zatrzymajmy się najpierw na kolorze. Uwielbiam ten kolor! Intensywny i żywy.

Zanim powiecie zdecydowanie, że nie ma mowy na zjedzenie buraka na słodko, dajcie szanse temu owocowemu smoothie. I nie dość, że jest ono bardzo orzeźwiające to również syte. Utrzyma Was długo na chodzie. Każdy na pewno już słyszał o wspaniałych właściwościach buraków. Jest on zaliczany do super foods zwłaszcza dzięki właściwościom antyoksydacyjnym. A wraz z całym zapleczem pozostałych owoców (maliny, porzeczki, jeżyny, jagody) stanowi istną bombę witaminową. Chyba nie ma nikogo, kto nie lubiłby tych owoców?! Po prostu nie ma!

super food

Zamiast zwykłego mleka możecie użyć migdałowego, jeżeli nie tolerujecie laktozy.

Trzeba odpocząć po sytych Kanapkach i smakowitym Serniku na Brownie. Zdrowe Smoothie nadaje się do tego doskonale. W połączeniu z regularnymi posiłkami i treningiem tworzy idealnie zdrowy dzień 🙂

Myślę, że każdy z nas może pozwolić sobie na jedzenie pysznych dań, które jednocześnie są zdrowe i nie wywołują wyrzutów sumienia. Prawidłowa dieta to po prostu zdrowa dieta. Wystarczy pozbyć się cukru, zbędnych tłuszczy, przetworzonych produktów. Zdrowe nie znaczy niesmaczne. Odkąd stosuję się do tych zasad czuję się o wiele lepiej, psychicznie i fizycznie.

SUPER FOOD, CZYLI BURACZANE SMOOTHIE BOWL

ilość: 4 porcje

Składniki:

burak 2 małe sztuki

mrożone owoce (maliny, jeżyny, porzeczki, jagody) 700g

mleko 400ml

banan 2 sztuki

ksylitol lub miód 20g

chia 20g

płatki owsiane 40g

banan i kiwi do podania

Wykonanie:

Wszystkie owoce i buraki miksujemy z dodatkiem mleka. Dodajemy nasionka chia oraz płatki owsiane. Podajemy z bananem i kiwi.