Szybki Deser Truskawkowy

Witajcie! Dzisiaj mam dla Was Szybki Deser Truskawkowy, który warto zrobić gdy zostało Wam trochę ciasta lub ciastek do wykorzystania. W moim przypadku brownie.

Powiem tak; czasem warto pójść na łatwiznę. Zwłaszcza kiedy efektem tej łatwizny jest pyszny deser, który praktycznie nie może się nie udać, a który na pewno nam posmakuje. Wystarczy parę składników (najlepiej takich które mamy już w lodówce), chwila w kuchni i gotowe! Użyłam truskawek, jogurtu greckiego i kawałeczków brownie (przygotowanego w domu, bez dodatku cukru).

szybki deser

Ok, wiem że umieszczanie przepisu na taki deser może wydawać się trochę śmieszne, ale! po pierwsze wstawiam tutaj przepisy, które mogą być dla Was źródłem inspiracji, a po drugie trochę skomplikuję i dodam Wam sposób na przygotowanie szybkiej masy/ciasta brownie, które możecie użyć jako kruszonki do tego deseru. Przyda się to osobom, które nie chcą kupować ciastek, ani nie mają w domu niedojedzonego ciasta. Takie brownie na kruszonkę można zrobić dosłownie w 5 minut (+15 minut pieczenia). Myślę więc, że udało mi się siebie wytłumaczyć 😉 Kto w końcu nie zjadłby takiego deseru?! Zwłaszcza teraz, kiedy truskawki stają się już rarytasem dostępnym tylko na pojedynczych straganach.

szybki deser z truskawkami

Myślę, że do takiej przekąski nie muszę nikogo namawiać. Pamiętajcie! Zaraz przyjdzie jesień i zima, a w tedy nici z takich rarytasów.

To jak? Zabieramy się za przepis 🙂

SZYBKI DESER TRUSKAWKOWY

ilość: 2 porcje

Składniki:

jogurt grecki 290g

truskawki 435g

szybkie brownie na kruszonkę:

mąka 2.5 łyżki

kakao 1.5 łyżki

soda oczyszczona 1/2 łyżeczki

masło roztopione 2 łyżki

ksylitol lub cukier 1.5 łyżki

jajko 1 sztuka

Wykonanie:

Zaczynamy od brownie (jak wspomniałam możecie użyć ciasteczek lub niedokończonego ciast). Mieszamy składniki na brownie i wylewamy całość na papier do pieczenia (nie potrzebujemy foremki).

Pieczemy 15 minut w 180 stopniach. Do pucharków lub szklaneczek wykładamy truskawki pokrojone, jogurt grecki i posypujemy pokruszonym brownie.

Zapisz

Zapisz