Wegańska Kremówka z Malinami

Do stworzenia tego przepisu zainspirował mnie widok pięknych, kremowych ciast z dodatkiem sezonowych owoców. Kremówka to zdecydowanie jedno z nich. Postanowiłam zrobić jego wegańską wersję z malinami oraz zaproponować alternatywę na „spieszących się”, którzy mogą użyć gotowego ciasta francuskiego zamiast mojej domowej wersji (z tego co się orientuję są one dostępne w każdym większym sklepie).

Wegańska Kremówka z malinamiKremówka z malinami

Jeżeli nie macie dostępu do świeżych malin to możecie śmiało użyć mrożonych. Mało tego zamiast malin sprawdzą się też truskawki lub jagody.

Wegańska Kremówka z Malinami

ok. 10-12 porcji (całość ma ok. 3600 kcal)

czas przygotowania: ok. 40 minut (+12 minut pieczenia i schłodzenie ciasta)

koszt: ok. 2,10 zł za porcję

Składniki:

domowe ciasto (lub 2 opakowania gotowego ciasta francuskiego):

200g mąki pszennej

szczypta soli

50 ml ciepłej wody

125g roztopionego oleju kokosowego

masa budyniowa:

2 opakowania budyniu bez cukru (80g)

50g cukru

700ml mleka roślinnego

100g roztopionego oleju kokosowego

warstwa malinowa:

500g malin (świeżych lub mrożonych)

30g cukru

30g nasion chia

Wykonanie:

Jeżeli robimy domowe ciasto mąkę mieszamy z solą, wodą i olejem kokosowym. Ciasto mieszamy dokładnie i wstawiamy na 15 minut do lodówki.

W tym czasie możemy ugotować budyń (wg wskazówek na opakowaniu, ale z mniejszą ilością mleka i cukru). Na koniec dodajemy olej kokosowy.

Mieszamy i odstawiamy do całkowitego ostygnięcia od czasu do czasu mieszając. Maliny gotujemy z dodatkiem cukru i nasion chia.

Po zgęstnieniu masy wstawiamy do lodówki. Ciasto wyjmujemy, dzielimy na dwie części, rozwałkowujemy na dwa prostokąty o tych samych wymiarach (możemy to zrobić rękoma już na papierze).

Wykładamy ciasto na papier pergaminowy i pieczemy w 220 stopniach ok. 12 minut. Jeżeli korzystamy z gotowego ciasta pieczemy wg instrukcji na opakowaniu.

Na wyjęte i lekko ostudzone ciasto wykładamy masę budyniową. Wstawiamy na 15 minut do zamrażarki. Następnie wykładamy maliny, przykrywamy drugą częścią i również wstawiamy na ok. 30 minut do zamrażarki.

Ciasto posypujemy cukrem pudrem i przechowujemy w lodówce.

Vegan Cream Cake with Raspberries

10-12 servings (cake has 3600 kcal)

time of preparation: 40 minutes (+12 minutes of baking and extra time for freezing the cake)

Ingredients:

homemade cake (or 2 packages of store-bought puff pastry):

200g of wheat flour

pinch of salt

50 ml of warm water

125 g of molten coconut oil

pudding layer:

2 pudding packages without sugar (80g)

50g of sugar

700 ml of plantbased milk

100 g of molten coconut oil

raspberry layer:

500g of raspberries (fresh or frozen)

30g of sugar

30g of chia seeds

Instructions:

For homemade cake, mix the flour with salt, water and coconut oil. Mix the dough thoroughly and put in the fridge for 15 minutes.

During this time, cook pudding (according to the instructions on the packaging, but with less milk and sugar). Finally, add coconut oil.

Stir and leave to cool completely from, stir form time to time. Cook raspberries with the addition of sugar and chia seeds.

After thickening the mass, put in the fridge. Remove the dough, divide it into two parts, roll it out into two rectangles of the same dimensions (you can do it with hands already on paper).

Put the dough on parchment paper and bake at 220 Celsius degrees for about 12 minutes. If you use a store-bought dough, bake according to the instructions on the packaging.

Put out the pudding mass on the slightly cooled cake. Put in the freezer for 15 minutes. Then pour raspberries, cover with the other part and also put in a freezer for about 30 minutes.

Sprinkle cake with powdered sugar and store in the fridge.